6 Temmuz 2015 Pazartesi

Aşk Nedir
Aşk Nedir? 
400 Yıllık Edebiyat Tarihinde Ünlülerin Tanımları

Derleyen : Maria Popova


"- Sadece vermek için bekliyoruz ne - Aşk olsun bekliyoruz ne ilgisi yok. Her şey olduğu"
Dikkate değer tanımlarının bu koleksiyonları sonra sanat , bilim ve felsefe , ne iyi bir şekilde bilim daha tek fikirli seferde sanat daha amorf bir tuhaf fenomen şiirsel tanımları bir seçim ile daha yeni yıl başlamak, ve felsefenin kendisinden daha felsefi? Burada toplanmış edebiyat tarihinin birkaç yüz yıl derlediğimiz sevgi en unutulmaz ve zamansız anlayışlar bazı vardır - tadını çıkarın.

Kurt Vonnegut
(A purpose of human life, no matter who is controlling it, is to love whoever is around to be loved.)
Insan hayatının bir amacı, onu kontrol olursa olsun, çevresinde sevilen olmaktır kim sevmektir.
Anais Nim (1932-1953 Araştırmaları)
(What is love but acceptance of the other, whatever he is.)
Aşk ancak diğer kabul nedir, o her neyse.


Stendhal (1822)
(Love is like a fever which comes and goes quite independently of the will. … there are no age limits for love.)
Aşk gelir ve oldukça bağımsız irade giden bir ateş gibidir. ... Aşk için herhangi bir yaş sınırı vardır.
CS Lewis
(There is no safe investment. To love at all is to be vulnerable. Love anything, and your heart will certainly be wrung and possibly be broken. If you want to make sure of keeping it intact, you must give your heart to no one, not even to an animal. Wrap it carefully round with hobbies and little luxuries; avoid all entanglements; lock it up safe in the casket or coffin of your selfishness. But in that casket — safe, dark, motionless, airless – it will change. It will not be broken; it will become unbreakable, impenetrable, irredeemable. The alternative to tragedy, or at least to the risk of tragedy, is damnation. The only place outside Heaven where you can be perfectly safe from all the dangers and perturbations of love is Hell.)
Hiçbir güvenli yatırım yoktur. Hiç sevmek savunmasız olmaktır. Şey sevgi ve kalbin kesinlikle sıkılmış olacak ve muhtemelen kırık. Eğer sağlam tutmanın emin olmak isterseniz, hatta bir hayvana, hiç kimseye kalbini vermek zorundadır. Hobiler ve küçük lüks dikkatlice yuvarlak sarın;Tüm karışıklıklardan kaçınmak; senin bencilliğin tabut ya da tabut güvenli o kadar kilitleyin. Ama o tabutta - kasa, karanlık, hareketsiz, havasız - bu değişecek. Bu kırık olmayacak; o çaresiz, aşılamaz, kırılmaz hale gelecektir.alternatif trajediye, ya da en azından trajedi riski, lanet olduğunu. Tüm tehlikelere ve sevgi perturbations itibaren tamamen güvenli olabilir Heaven dışında tek yer cehennemdir.

Limonlu Snicket
(Love can change a person the way a parent can change a baby — awkwardly, and often with a great deal of mess.)
Karışıklık büyük bir anlaşma ile beceriksizce ve genellikle - Aşk bir kişi bir ebeveyn bebek değiştirebilirsiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

Susan Sontag
(Nothing is mysterious, no human relation. Except love.)
Hiçbir şey, hiçbir insan ilişkisi gizemli olduğunu. Aşk hariç.

Charles Bukowski
(Love is kind of like when you see a fog in the morning, when you wake up before the sun comes out. It’s just a little while, and then it burns away… Love is a fog that burns with the first daylight of reality.)
Aşk güneş çıkar önce uyanmak ne zaman, sabah sis gördüğünüzde gibi tür olduğunu. Bu sadece bir süre var, ve sonra ... uzakta yakar Aşk gerçekliğin ilk gün ışığı ile yakar bir sis olduğunu.

Shakespeare
(Love looks not with the eyes, but with the mind.)
Aşk gözlerle değil görünüyor, ama zihin.


Ambrose Bierce
(Love, n. A temporary insanity curable by marriage.)
NA, seviyorum. Tedavisi evliliktir geçici bir delilik.


Katharine Hepburn
(Love has nothing to do with what you are expecting to get — only with what you are expecting to give — which is everything.)
Her şey olduğu - sadece vermek için bekliyoruz ne - Aşk olsun bekliyoruz ne ilgisi yok.

Bertrand Russell
(Of all forms of caution, caution in love is perhaps the most fatal to true happiness.)
Dikkatli her türlü, aşık dikkatli belki gerçek mutluluğa en ölümcüldür.


Fyodor Dostoyevski
(What is hell? I maintain that it is the suffering of being unable to love.)
Cehennem nedir? I love it mümkün olma acı olduğunu iddia ediyorlar.

Richard Dawkins
(People sometimes say that you must believe in feelings deep inside, otherwise you’d never be confident of things like ‘My wife loves me’. But this is a bad argument. There can be plenty of evidence that somebody loves you. All through the day when you are with somebody who loves you, you see and hear lots of little tidbits of evidence, and they all add up. It isn’t purely inside feeling, like the feeling that priests call revelation. There are outside things to back up the inside feeling: looks in the eye, tender notes in the voice, little favors and kindnesses; this is all real evidence.)
İnsanlar bazen aksi takdirde 'Karım beni seviyor' gibi şeyler emin olmak asla, sen derinlerde duygular iman gerektiğini söylüyorlar. Ama bu kötü bir argümandır. Biri seni seviyor kanıt bol olabilir. Gün boyunca tüm sizi seven biriyle olduğunda, gördüğünüz ve delillerin küçük çerez sürü duymak ve hepsi kadar ekleyin. Bu rahipler vahiy çağrı duygu gibi, tamamen hissi içinde değildir. Iç duygu yedeklemek için dış şey vardır: göz bakar, ihale ses, küçük iyilik ve kindnesses notları; Bu tüm gerçek kanıtıdır.


Paulo Coelho
(Love is an untamed force. When we try to control it, it destroys us. When we try to imprison it, it enslaves us. When we try to understand it, it leaves us feeling lost and confused.)
Aşk bir evcilleşmemiş bir güçtür. Biz bunu kontrol etmeye çalıştığınızda, bizi yok eder. Biz hapsetmeye çalıştığınızda, bizi köleleştiren. Biz bunu anlamaya çalıştığınızda, bize kayıp ve şaşkın 
duygu bırakır.
James Baldwin (1948)
(Love does not begin and end the way we seem to think it does. Love is a battle, love is a war; love is a growing up.)
Aşk başlar ve biz öyle düşünüyor yol bitmiyor. Aşk bir savaş, aşk bir savaş; aşk kadar büyüyor.

Haruki Murakami
(Anyone who falls in love is searching for the missing pieces of themselves. So anyone who’s in love gets sad when they think of their lover. It’s like stepping back inside a room you have fond memories of, one you haven’t seen in a long time.)
Aşık herkes kendilerini eksik parçalarını arıyor. Onların sevgilisi düşünüyorum Yani aşık herkes üzülür. Geri size uzun zamandır görmedim biri düşkün anıları var, bir oda içinde adım gibi.

Antoine de Saint
(Love does not consist of gazing at each other, but in looking outward together in the same direction.)
Aşk birbirine bakan oluşmaktadır, ancak, aynı doğrultuda birlikte dışa dönük olarak etmez.


Honore de Balzac
(The more one judges, the less one loves.)
Birden hakimler, daha az bir tane seviyor.

Louis Bernieres
(Love is a temporary madness, it erupts like volcanoes and then subsides. And when it subsides, you have to make a decision. You have to work out whether your roots have so entwined together that it is inconceivable that you should ever part. Because this is what love is. Love is not breathlessness, it is not excitement, it is not the promulgation of promises of eternal passion, it is not the desire to mate every second minute of the day, it is not lying awake at night imagining that he is kissing every cranny of your body. No, don’t blush, I am telling you some truths. That is just being “in love”, which any fool can do. Love itself is what is left over when being in love has burned away, and this is both an art and a fortunate accident.)
Aşk o azalır sonra volkanlar gibi sürer ve geçici bir delilik. Bu azalır zaman, bir karar vermek zorunda. Eğer kökleri böylece o sen-meli hiç bir parçası düşünülemez bir araya dolaşık olup olmadığını çalışmak zorunda. Bu aşk budur çünkü. Aşk ebedi tutkunun sözlerin ilan değil, heyecan değil, nefes darlığı değil, bu onun her bucak öpüşme olduğunu hayal geceleri uyanık yatarken değil, günün her saniye dakika çiftleşme arzusu değil vucüdun. Hayır, sana bazı gerçekleri söylüyorum, allık yok.Bu sadece herhangi bir aptal yapabilir, hangi "Aşık" ediliyor.Kendisini seviyorum aşık olmanın uzakta yanmış zaman arta kalan budur ve bu bir sanat ve şanslı kaza hem de.

EM Forster
(You can transmute love, ignore it, muddle it, but you can never pull it out of you. I know by experience that the poets are right: love is eternal.)
Sen bunu görmezden, aşk transmute onu geçinip, ama size dışarı çekin asla olabilir. Ben şair doğru deneyimi ile biliyorum: Aşk ebedidir.

Iris Murdoch
(Love is the very difficult understanding that something other than yourself is real.)
Aşk kendinizi başka bir şey gerçek olduğunu çok zor anlayışıdır.Iris Murdoch 

Agatha Christie
(It is a curious thought, but it is only when you see people looking ridiculous that you realize just how much you love them.)
Bu meraklı düşünce olduğunu, ancak insanlar onların ne kadar çok sevdiğimi sadece fark bu gülünç görünümlü  gördüğümüzde sadece.
Agatha Christie

Share
Bizi Takip Edin

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder